Нова ініціативна група презентувала робочий варіант концепції українського громадського інтернет-ТБ

Image
Члени ініціативної групи щодо створення громадського телебачення на чолі з Валерієм Пекарем і Світланою Тараненко презентували робочий варіант концепції. Про це йшлося в рамках онлайн-трансляції зустрічі «Візія та концепція громадського інтернет-телебачення». Мета заходу – доопрацювання документу і залучення до лав групи нових учасників.
Світлана Тараненко – ініціатор та єксперт-аналітик at e-Gover Lab, координатор редакції at РадіоВоля та ініціатор об’єднання громадян України at Україна 2.0. Валерій Пекар – віце-президент УСПП, президент компанії «Євроіндекс», підприємець і громадський діяч.
Ідеї групи на її сторінці  у Facebook підтримали та обговорюють близько 500 осіб. Як розповіла у коментарях «Телекритиці» Світлана Тараненко, активістів нині близько 25-ти, і лідерів на даному підготовчому етапі виділити складно. Ідею створення українського громадянського інтернет-телебачення, за її словами, підтримали підприємці, кінодіячі, громадські активісти, фахівці сфери IT, і представники ЗМІ, з-поміж яких пані Тараненко назвала відому тележурналістку Наталію Соколенко.
Під час онлайн-трансляції представники групи презентували загальні напрацювання. Саме з цієї причини, сказала Світлана Тараненко, на переліку доповідачів вирішили не наголошувати. До того ж, як відзначила вона, зустріч готувалася у стислі терміни, і усі матеріали, про які йшлося, потребують вивірення та допрацювання.
«Громадське інтернет-телебачення має стати тим каталізатором, який формуватиме смисли, конструюватиме соціальні ідеї та допоможе їх втілити в життя і, врещті-решт, переведе суспільство на новий рівень мислення, а житття – в нову якість», – вважають ініціатори проекту.
Наразі розглядається варіант щодо того, щоб цей проект фінансували самі його прихильники. Як раніше запропонував Валерій Пекар, для запуску проекту стане доброї волі тисячі людей, сплачуватимуть 5 тис доларів щорічно. «Цих грошей вистачить на найкращу техніку та найкращих журналістів, які захочуть працювати на інтелектуальну, раціональну, відповідальну верхівку суспільства», – вважає він. Щодо загальної суми витрат чи моделі фінансування, за словами пані Тараненко,остаточних даних ще немає, оскільки робота над проектом триває.
Під час зустрічі ішлося про візію та затрати на проект, фінансову та юридичну модель тощо. Щодо редакційних засад, учасники обговорення зазначили, що представники телебачення до роботи над проектом ще не залучені. «Ми є відкритим майданчиком, – сказала Світлана Тараненко, – І будемо раді журналістам і фахівцям з ТБ, які поділяють наші погляди та концепцію». 
Відповідаючи на запитання щодо того, як ініціативна группа ставиться до ідеї запуску власного проекту колишніми журналістами ТВі, пані Тараненко сказала, що, за спільних поглядів на концепцію, готова співпрацювати з ними. Раніше вона підкреслювала, що ініціативна група розпочала свою роботу окремо: «Можна лише вітати ідею Мустафи Найєма та інших тівіаєвців створити свій медіа-проект. Однак що творять разом нове суспільне мовлення, це не журналісти в своїй більшості, і вони це роблять, не узгоджуючи свої кроки з журналістами ТВі».
Під час зустрічі було виділено фахові групи щодо основних складових концепції. Їхні учасники продовжать роботу над обговоренням і допрацюванням кожного з визначених напрямків у режимі листування із учасниками зустрічі, які виступили з пропозиціями.
Трансляцію зустрічі здійснювали фахівці BeTV. Виникнення технічних складнощів – розпочалося висвітлення заходу без звукового супроводу і почасти уривалося – організатори заходу обіцяють компенсувати готовим відеоматеріалом, який буде опубліковано пізніше.
Джерело Телекритика
Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s