Сьогоднішне відкриття…

Е́нді Во́ргол (англ. Andy Warhol, справжнє: укр. Андрій Вархола; *6 серпня 1928, Піттсбург — †22 лютого 1987, Нью-Йорк, американський художник українського (лемківського) походження, засновник художньої школи поп-арту (англ. pop art). Після успішної кар’єри комерційного ілюстратора, Воргол прославився як художник, кінорежисер, продюсер грамплатівок і письменник.

Усе життя Енді Воргола — суперечливе: деякі критики вважали його мистецтво обманом[Джерело?], проте його творчість заслужила на чимало критичних статей, виставок, книжок та документальних фільмів. Є й такі, що вважають Воргола одним із найвпливовіших художників XX століття.

Воргол народився в місті Пітсбург , штат Пенсильванія, США в робітничій сім’ї. Його батьками були Андрій Варгола та Юлія Юстина Завацька. Батьки переїхали в США з лемківського села Миково (Miková), яке тоді перебувало в складі Австро-Угорщині на території теперішньої Словаччини. Батько працював на будівництві. Родина належала до церковної громади Греко-католицької парафії Св. Івана в Пітсбурзі.

Джерело

А я думала, чому в нього таке не саксонське призвіще.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s