Формула корупції #Ukraine

Корупція продовжує роз’їдати Україну
За даними дослідження організації Transparency International, Україна та Росія ділять ганебну першість у рейтингу найбільш корумпованих країн у Європі та посідають 146-те місце у світі поруч із визнаними державами-банкрутами Зімбабве та Східним Тимором, а також із Камеруном, Кенією, Еквадором та Сьєра Леоне, яка ще досі не оговталася після виснажливої громадянської війни.

З формальної точки зору, влада наче й робить якісь кроки, спрямовані на боротьбу з корупцією. Зокрема, створено Національний антикорупційний комітет, внесено зміни до окремих законів України, що регулюють протидію корупції, прийнято до уваги окремі рекомендації Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO). Утім, ці кроки, про які з готовністю звітують представники української влади, є суто декоративними. Вони не здатні змінити існуючих правил гри всередині політичної системи, наскрізь просякнутої корупцією.

Ганебний статус однієї з найбільших у Європі держав-корупціонерів завдає величезної шкоди іміджу України та її громадян. Нещодавно Асоціація платників податків Європи висунула прохання до Єврокомісії і Європарламенту призупинити допомогу Україні саме через високий рівень корупції. Генеральний секретар Асоціації Мікаель Ягер звернувся з проханням до європейського керівництва не надавати жодного євро допомоги Україні без забезпечення належного контролю, прозорості і гарантії дотримання прав власності.

І не дивно, бо Янукович-forever = корупція-forever

Таргани бояться світла.

Корупціонери бояться його ще більше.

Йдеться про обов’язкове декларування доходів і витрат чиновника.

Принципово важливо – не лише чиновника, але і його рідних та близьких.

Це – необхідна передумова боротьби з корупцією. Така вимога діє в країнах, де справді борються з корупцією.

Підкреслюю, необхідна передумова – без цього буде лише імітація боротьби.

Чи розуміє це Янукович? Розуміє. Ще й як!

Саме тому протягом року він убезпечив – себе, Сім’ю і Команду.

А небезпека була і досить реальна: 11 червня 2009 року парламент прийняв пакет антикорупційних законів, які містили норму щодо спеціальної перевірки та обов’язкового декларування доходів і витрат чиновника, а також його рідних і близьких, починаючи з 1 січня 2010 року.

Як далі діяли Янукович & Co?

Крок перший.
Введення в дію антикорупційних вимог відкладається до 1 квітня 2010 року. Чечетов віддає правильну команду. Президент підписує і тим самим дозволяє чиновникам безконтрольно красти ще протягом трьох місяців.

Крок другий. Введення в дію антикорупційних вимог відкладається ще раз, тепер уже до 1 січня 2011 року. Чечетов віддає правильну команду. Президент підписує і тим самим дозволяє чиновникам безконтрольно красти ще протягом дев’яти місяців (загалом, протягом усього 2010 року).

Крок третій. На арену виходить Конституційний Суд – високоморальний, мудрий, об’єктивний і абсолютно незалежний.

6 жовтня 2010 року, коли увага була прикута до теми місцевих виборів, Конституційний Суд тихесенько…визнає антикорупційні вимоги щодо спеціальної перевірки та отримання інформації від рідних і близьких високого посадовця (претендента на виборну посаду) такими, що суперечать Конституції України?!

Це рішення – справді вікопомне. Для Януковича, Сім’ї та всієї Команди.

Більше вже нічого не треба відкладати, на три чи дев’ять місяців, щоразу нариваючись на критику.

Вилучити "неконституційні" норми із Закону – і все, адже рішення КС є остаточним і оскарженню не підлягає…

В інших країнах, де справді борються з корупцією, вимагати від рідних і близьких декларації про доходи і витрати можна, це не вважається порушенням загальновизнаних прав і свобод, а в Україні, виявляється, цього робити не можна?!

Цинізм влади не знає меж…

Крок четвертий. Пакет антикорупційних законів (2009 року), які після двох відкладень мали нарешті вступити в дію з 1 січня 2011 року, скасовується Януковичем взагалі. Чечетов віддає правильну команду. Президент підписує, що означає одне – тих антикорупційних законів більше нема. І отих антикорупційних вимог нема. Нібито й не було. Корупціонери і хабарники здихнули з полегшенням, нарешті…

Крок п’ятий. Янукович блокує (вдруге протягом року!) прийняття законопроекту N7072 щодо посилення кримінальної відповідальності за хабарництво. Я пропонував, щоб слідчий, прокурор і суддя, які взяли хабар у $10 тисяч і більше, щоб посадити за грати невинного, а винного – звільнити від відповідальності, сиділи у тюрмі пожиттєво, без права амністії і з конфіскацією майна. Злякалися. Чечетов віддає правильну команду. 22 грудня законопроект Гриценка відхилений…

Крок шостий. Янукович вносить свій власний антикорупційний законопроект за N7487, який відображає його, Януковича, бачення системної боротьби з корупцією. Чечетов віддає правильну команду. 23 грудня законопроект Януковича прийнято за основу.

Як Ви вже зрозуміли, в проекті Януковича немає вимог щодо спеціальної перевірки та обов’язкового декларування доходів і витрат членів сім’ї чиновника, його рідних і близьких.

Що далі?

Янукович & Co і надалі, згідно їхніх декларацій, будуть бідними церковними мишами. А їхні сини і доньки, тещі і куми, не порушуючи норм "антикорупційного" законодавства, накопичуватимуть багатомільярдні статки…

Один лише приклад: міністр палива і енергетики Юрій Бойко, бізнес-партнер і довірена особа Дмитра Фірташа, згідно його декларації про доходи, володіє стареньким автомобілем ВАЗ-2101. Хтось бачив, щоб Бойко їздив на "копійці"? Водночас, дружина Бойка має понад 9 млн. гривень коштів – це згідно тієї ж декларації… Ні Бойко, ні його дружина не мають жодного відношення до облгазів, а що насправді? Приватно, off the records, обізнані люди кажуть, що Бойко – мільярдер, гривневий принаймні. А перевірити це офіційно відтепер не буде законних "антикорупційних" підстав…

Формула стала простою і зрозумілою:

"Янукович-forever = корупція-forever"

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s