Про блокування ВР

Спочатку трохи історії.

2004 рік. «Наша Україна» блокує парламентську сесію, не даючи прийняти політреформу. Жодні настанови, «заклинання» типу «давайте жити дружно», «внесіть свої поправки до закону і давайте голосувати» не діють. Спочатку у політреформу (провалену 8 квітня 2004-го) вносяться «мільйони уточнень» (щоб завалити в процесі обговорення), потім, коли ця тактика не спрацьовує, починають блокувати трибуну силоміць. «Нашоукраїнці» пишалися (заява Юрія Костенка наприкінці січня 2004 року), що вони опановують британський досвід блокування. Дякувати Богу, Тайвань з мордобоєм депутатів просто в їхньому парламентському сесійному залі далеко.

Отже, коли одні «категорично за», інші – «категорично проти», тоді і відбувається блокування. У 2004 році – під гаслом «не дамо позбавити повноважень улюбленого кандидата». Потім – під іншими.

Наступний період блокувань припадає на 2007 рік. 21 лютого 2007 року, за кілька місяців перед появою історичних Указів Президента Віктора Ющенка про розпуск парламенту, законність яких досі не встановлена Конституційним судом України, практику блокування відроджує БЮТ. Пам’ятаєте знамените «блокування парламентської електрощитової»? Я тоді запропонував БЮТу порубати сокирою крісло спікера. Так би краще всі запам’ятали, що уміє робити БЮТ.

Блокування – зброя опозиції. Цю тезу підтвердили подальші події. Минули перевибори, виникла нова конфігурація влади і опозиції. 6 грудня 2007 року засідання парламенту блокують Партія регіонів і Блок Литвина. Мета – обрання Володимира Литвина спікером. Признаюся чесно, дорогий читачу, шукав і не знайшов хоча б однієї заяви Володимира Михайловича того часу про те, що «блокувальників» треба позбавляти зарплати. Блокування роботи парламенту 7 грудня 2007 року мало на меті обрання віце-спікером Адама Мартинюка.

Партія регіонів продовжила блокування в 2008 році. Формальною підставою стало підписання «листа трьох» – Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко і Арсенія Яценюка про приєднання України до ПДЧ НАТО без відповідного рішення парламенту; потім до цієї вимоги додалася ще одна – розслідування «бою» (не «мордо-») Юрія Луценка і Леоніда Черновецького. Фактично ж блокуванням опозиція домагалася іншого – не дати правлячій коаліції працювати. За наявності у коаліції критичних 227 голосів це було не так вже важко.

О 21 годині 07 хвилин 25 лютого 2008 року на сайті «Главред» з’явився проект політичної угоди про підстави діяльності Верховної Ради, підписання якої теоретично могло б розблоковувати роботу парламенту. Але далі трапилося несподіване. З 13 травня 2008 року тактику блокування роботи парламенту почала застосовувати Тимошенко-прем’єр. Блокування парламенту із способу дій опозиції перейшло в іншу якість – ним почала користуватися і влада, щоб уникнути невигідних для себе питань.

Формальним приводом стала вимога БЮТ про негайне ухвалення «антиінфляційних законів». І тоді ж сталася нечувана досі в Україні ОДНОРАЗОВА подія – БЮТ заблокував виступ Президента України зі щорічним посланням. 15 травня 2008 року на засіданні уряду із цього приводу виник скандал між Юлією Тимошенко і міністром у справах молоді, сім’ї і туризму Юрієм Павленком.

2009 рік, знову блокування роботи парламенту Партією регіонів. Привід – підвищення соціальних стандартів. Чи є для цього гроші?

Джерело – http://ua.glavred.info/archive/2009/09/11/160208-3.html

Інші джерела:

Верховна Рада не діє через блокування ПРУ
середа, 12 грудня 2007 p., 10:38 GMT 12:38 за Києвом


 

парламент
Спікера Яценюка опозиція регулярно не допускає на робоче місце
Верховна Рада сьогодні так і не змогла поновити сесію, бо опозиція блокувала засідання парламенту, висуваючи свої вимоги щодо порядку роботи.

Коаліція називає вимоги опозиції лише приводом для відтягування голосування щодо кандидатури Юлії Тимошенко, яку президент повторно вніс на розгляд Ради.

"Регіони" будуть блокувати ВР, поки "влада не піде у відставку"

25 березня 2009, 14:49 Партія регіонів попередила, що 31 березня Верховна рада може надовго припинити свою роботу.

"Регіони" розблокували трибуну Ради 

Київ, 3 квітня, 13:29

Верховна рада

Депутати від ПР виконали свою обіцянку і винесли із сесійної зали парламенту всі плакати та гучномовці.

УНІАН

Партія регіонів розблокувала трибуну Верховної ради.Депутати винесли із зали свої плакати та гучномовці.
За словами "регіоналів", розблокування пов’язане з формальним завершенням пленарного засідання ВР.
Нагадаємо, раніше розблокувати ВР пообіцяв один із лідерів ПР Олександр Єфремов. За його словами, блокування роботи парламенту було "попереджувальною акцією".

"Регіонали" погрожують не пустити депутатів на канікули

26 червня 2009, 11:38 Партія регіонів готова блокувати трибуну доти, доки уряд не видасть вчителям і лікарям по 200 гривень.

Через блокування Ради у депутатів заберуть зарплати

Київ, 4 вересня, 13:28

Спікер Володимир Литвин вже підготував документ, який передбачає позбавлення депутатів усіх виплат у разі, якщо ВР не буде працювати.

Верховна рада України

УНІАН

Литвин обіцяє забрати гроші в депутатів, які блокують Раду

Голова Верховної ради Володимир Литвин має намір наступного понеділка на засіданні Погоджувальної ради оприлюднити власний проект постанови, що передбачає автоматичне призупинення нарахування заробітної плати народним депутатам у разі блокування парламентської трибуни.Про це спікер ВР заявив на прес-конференції у Кіровограді. Він відзначив, що зараз украй необхідні заходи, які припинили би безлад в українському парламенті.
"Нехай мене звільняють, але я відстоюватиму свою власну позицію і точку зору", – наголосив Литвин.
Нагадаємо, спікер не був присутній на позачерговій сесії Ради, яку в п’ятницю, 4 вересня, заблокували депутати від Партії регіонів.


У журналістів АМНЕЗІЯ?

Що вони слухають всю цю маячню  –
Депутат от Партии регионов Вадим Колесниченко считает, что действия оппозиции в сессионной зале парламента подпадают под статьи Уголовного кодекса.​

«Статья 341 УК – захват государственного здания с целью помехе работы. Цепями были перекрыт доступ на наши места», – сказал регионал в эфире «5 канала».

«Мы имеем право работать», – продолжил Колесниченко.

В ответ на вопрос, что драка в Верховной Раде с участием депутатов от БЮТ и ПР произошла во внерабочее время после 18:00, депутат уточнил: «Мы все время хотим работать».

Описывая события вечера 16 декабря, регионал озвучил свою версию: «Людям сказали: господа, извольте подвинутся, разрешите зайти в помещение. Не услышали. Еще раз сказали».

По словам депутата, представители БЮТ совершили преступление.

В то же время действия представителей Партии регионов регионал назвал вынужденной обороной.
«Статья 36 УК – это необходимая оборона. Стулья, которыми была закрыта дверь. Их подняли, чтобы не побить ноги. Извините, это тяжелая мебель», – сказал Колесниченко.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s