Шановні друзі!

Усі хто хоче робити, а не шукати причини чому неможливо змінити ситуацію в країні запрошуються на Чаювання.
Подробиці тут http://www.facebook.com/event.php?eid=127011454024883&ref=mf
Запрошуємо на першу зустріч Чаювання учасників руху Україна 2.0 та гостей в Києві із дотриманням традицій руху чаювальників (http://texty.org.ua/pg/article/devrand/read/25107/Shho_take_amerykanskyj_ruh_chajuvalnykiv_clajdy?a_srt&a_offset=0).

Головною темою чаювання буде ситуація в країні, визначення поточних пріоритетів та окреслення стратегії дій для досягнення змін.

Ще про чаювання:

Олександр Северин: Чай і "боржомі"

Дякуючи матеріалу "Суворого адміна" сайту "Тексти", я мав вельми корисну нагоду ознайомитись (і то – навіть не раз) з ідеєю і досвідом американського "Руху чаювальників", котрий зародився і розвинувся у середовищі противників президента Обами та матеріалізувався у болючу поразку демократів на нещодавніх виборах до Конгресу, а також – у політичну репрезентованість самих "чаювальників".

Нема сенсу переповідати тут змісту матеріалу про вечірки з чаюванням, які струснули політичну ситуацію у Сполучених Штатах – радив би всім краще подивитися тут: http://texty.org.ua/pg/article/devrand/read/25107) Натомість є багато сенсу у тому, що тамтешні антиобамівські ентузіасти на практиці чудово і ефективно реалізували ідею "мережи мереж" довіри і комунікації, водночас, до речі, посоромивши тутешніх (себто українських) любителів розмовляти гучними і бучними гаслами, не лише не маючи, але і не прагнучи мати уявлення про механізми, як ті гасла втілити.

Принципи чайного руху (див.слайд-презентацію за наведеним вище лінком), на мій погляд, пасують до обумовлених поточною "ситуйовиною" українських потреб як зручні рукавички: "Особиста свобода. Економічна свобода. Обмежений [і відповідальний] уряд".

Серед рейтингованих пропозицій "чаювальників" дві я б назвав геніальними – з числа тих, про які кажуть, що все геніальне є простим:

1. "Захист Конституції – всі закони в Конгресі мають містити пояснення, які рекомендації та ідеї Конституції він просуває (що саме в Конституції дає Конгресу право голосувати за них".

2. "Податкова реформа – кодекс податків повинен бути простим і коротким, не більшим за розміром, ніж Конституція (~4500 слів)".

І нехай у Конституції України рахівничок Word’a знаходить аж 12613 слів (якщо комусь цікаво, то знаків – 84954), але сам принцип, як на мене – чудовий: якщо чинна державна влада неспроможна врегулювати податкові відносини кодексом, не більшим за головний правовий акт, котрим інституалізується сама держава, то у тому є щось засадничо порочне. Радше за все така влада – неспроможна і дурна, а кодекс – лайно, каламутна вода для високопосадових любителів відповідної риболовлі.

Мабуть, тезу про захист Конституції можна, враховуючи традиції вітчизняного ставлення до законотворення (законо-давства) удосконалювати, передбачивши, що всі закони мають містити пояснення на захист і розвиток яких саме конституційних прав і свобод їх спрямовано. Не відриваючись від клавіатури, можна запропонувати на обговорення ще багато чого, від, наприклад, права платників мінімізувати податки всіма не забороненими законом способами (тобто використовуючи прогалини і суперечности чинного законодавства) до очевидно (мені звісно) необхідних правила, що будь-які зміни (Конституцією чи законом) компетенції будь-яких виборних інститутів набирають чинности лише з моменту набуття повноважень особами, обраними на наступних виборах; що підзаконні нормативно-правові акти, які зачіпають права і свободи громадян, можуть видаватися лише у випадках, прямо передбачених законами і не можуть за обсягом перевищувати відповідний закон; що будь-який громадянин вправі поставити перед Конституційним Судом питання про неконституційність закону, якщо норми цього закону стали підставою прийняття судом рішення не на користь громадянина.

Тощо. Низку подібних пропозицій свого часу було напрацьовано ентузіастами на хвилі помаранчевого завзяття у "Меморандумі Майдану" http://alliance.maidanua.org/mm (реакцію на який тодішнього керівництва тодішнього секретаріату тодішнього президента наводжу для довідки нижче у скані документа – на тій реакції тоді все тоді і закінчилося, проте наразі про інше).

Не знаю, як кого, а мене останнім часом якось ментально піднуджує від текстів, високочолі автори яких, замість шукати і пропонувати вихід, ніби змагаються у написанні для України найкращої епітафії. Іноді думки мають схильність матеріалізуватися, тож коли автори-противники Януковича пишуть про гаплик, не пропонуючи гаплику альтернативи, вони той гаплик у гіршому випадку прикликають для з’явлення в останній сцені з реплікою "Ви звали? Я прийшов", а у кращому – демонструють свою безнадійну відсталість стосовно противників Обами. Тамтешній "комунікативно-креативний" чай (втім, можливо, там ще є кава, барбекю, гамбургери чи ще щось) є куди кориснішим для суспільного здоров’я за тутешній бром, без якого останнім часом майже нічого не можна читати, або ж за обов’язковий ритуал співання тужливих пісень (котрі, без сумніву, колись звучали доречно у таборах інтернованих) навіть на протестних акціях.

І коли, скажімо, "малий" чи "середній" підприємець сьогодні чує про азарівський "податковий кодекс", з прийняттям якого він вже не підприємець, а "тєрпіла", коли студент обурюється "дешевим клоуном" на чолі МОН та диверсійним законопроектом про мови, коли журналіст відчуває тиск цензури, то просто матюкатися у порожнечу – не найкращий для них варіант дій? І не лише через те, що як кажуть, матюки перетворюють людину на щось погане.

Можливо, підприємцю краще запросити своїх товаришів у халепі на чай, при цьому ресурсно допомігши те саме зробити і студенту? А журналісту – надати першому і другому інформаційну підтримку. Або – запросити не на чай, а на каву чи, скажімо, "боржомі". Головне – починати пити те "боржомі" вчасно, поки ще не повідпадали від пацанської "бормотухи" наші громадянські нирки.

Олександр Северин, к.ю.н http://maidan.org.ua/static/mai/1289471697.html

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s