Вето: що це таке, з чим його їдять і як долають #kat_ua

http://У зв’язку з повідомленням Януковича про те, що він наклав вето на податковий кодекс (КАТ), та заявою Єфремова (http://www.pravda.com.ua/news/2010/11/30/5629728/) , що йдеться про якесь "часткове вето", слід пояснити:

Відповідно до п.30 ст.106 Конституції України президент "має право вето щодо прийнятих Верховною Радою України законів із наступним поверненням їх на повторний розгляд Верховної Ради України".

Відповідно до частини другої ст.96 Конституції України: "Президент України протягом п’ятнадцяти днів після отримання закону підписує його, беручи до виконання, та офіційно оприлюднює його або повертає закон зі своїми вмотивованими і сформульованими пропозиціями до Верховної Ради України для повторного розгляду".

Відповідно до частини четвертої цієї ж статті: "Якщо під час повторного розгляду закон буде знову прийнятий Верховною Радою України не менш як двома третинами від її конституційного складу, Президент України зобов’язаний його підписати та офіційно оприлюднити протягом десяти днів".

За рішенням Конституційного Суду України №17-рп/2009 від 07.07.09 (і те саме повторено у рішенні №18-рп/2009) "якщо пропозиції президента до закону…враховано повністю, повторного прийняття закону не менш як 2/3 від конституційного складу ВРУ не вимагається. У разі якщо пропозиція президента про відхилення закону в цілому не підтримана ВРУ, повторне прийняття закону здійснюється в цілому (долання вето). Навіть якщо всі пропозиції президента відхилено і закон текстуально залишається незмінним, він має бути прийнятий повторно шляхом голосування народними депутатами кількістю голосів, визначеною у частині четвертій ст.94 Конституції України (тобто 2/3 від конст.складу – О.С.), оскільки результати голосування скасовано у зв’язку із застосуванням президентом права вето".

За рішенням Конституційного Суду України №11-рп від 07.07.98: "Встановлена в частині четвертій ст.94 Конституції України вимога щодо повторного прийняття закону Верховною Радою не менш як 2/3 від її конституційного складу поширюється лише на закони, проиозиції президента до яких повністю або частково відхилені. Ця вимога стосується прийняття закону в цілому. Якщо пропозиції президента до закону у провонованій ним редакції враховано повністю, повторного прийняття закону не менш як двома третинами від конституційного складу ВРУ не вимагається"

Відтак, судячи з усього, вислови Єфремова у перекладі з єфремівської мови слід тлумачити як намір ВРУ врахувати всі пропозиції Януковича і нам буде явлено гру у доброго батюшку-царя (або ж у злого та доброго слідчого).

У зв’язку з цим повторю [звісно, суб’єктивні] експрес-пропозиції (котрі не враховують вірогідної необхідности боротьби з іншими законотворчими вибриками цієї влади) щодо подальших дій: http://maidanua.org/static/news/2010/1291116460.html

Олександр Северин
maidan.org.ua

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s