Російські історики написали свою версію історії України #Ukraine

Наступного року може бути видано російську версію історії України, – заявляє директор Інституту загальної історії Російської академії наук, академік Олександр Чубар’ян.

"Мої колеги з Інституту історії висловили бажання видати нашу версію історії України. Зараз рукопис готовий. До середини наступного року книжку буде видано. Потрібно ще експертизу провести", – сказав Чубар’ян, повідомляє УП.
Він повідомив, що його колеги давно співпрацюють із українськими істориками.
"Раніше були видані "Нариси історії Росії", написані нашими колегами й перекладені на українську мову. Потім "Нариси історії України" були переведені на російську і видані в нас. Тепер ми вирішили створити таку книгу. Я її не читав, однак не думаю, що щодо неї будуть скандали. Зрештою, можна давати різні точки зору на одне питання", – сказав Чубар’ян.
Він зауважив, що розбіжності в думках в українських і російських істориків існують щодо питання походження державності, оцінки Переяславської раді, оцінки революції 1917 року та національних рухів.
Чубар’ян також повідомив, що зараз ведеться активна робота зі створення російсько-українського навчального посібника для вчителів історії.
"Учора ми обговорювали з українськими колегами можливі схеми. Ми готові запропонувати 25 тем, вони підготували близько 20. Досить важко було підібрати теми, поки ми намітили перший модуль – "Повсякденне життя Росії й України у XX столітті". Він включатиме культуру, науку, освіту. Але поки ця тема не затверджена", – підкреслив Чубар’ян.
Він додав, що поки що немає домовленості про те, "у якому обсязі буде книга, як її писати". Напередодні про ідею спільно підручника розповідав міністр освіти Дмитро Табачник.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s