лист до міжнародного валютного благодійного фонду

взято тут  _ Дмитро Потєхін

це представник фонду, який, якщо вірити нашому уряду, витискає малий бізнес в тінь.
 

а це представник "великого бізнесу", який, якщо вірити журналістам, в тіні малий бізнес намагатиметься "оподатковувати".

Лист підприємця Олександра Ворошила до Міжнародного валютного фонду (надіслано 11 листопада 2010 року до центрального офісу МВФ, а також до українського представництва).
 

publicaffairs@imf.org

RR-UKR@imf.org

Шановні панове!

Я приватний підприємець, що займається видавничою справою та торгівлею книжками через Інтернет.

Як вам відомо, цього року Україна підписала угоду "стенд-бай" – Stand-By Arrangement (SBA) – з Міжнародним валютним фондом. Місія МВФ, яку очолює п. Танос Арванітіс, у цей час в Україні, і, за повідомленнями, досить успішно проводить переговори з українським урядом.

Очевидно, що ми не поінформовані урядом про всі вимоги, які накладаються на Україну за угодою "стенд-бай". Проте, урядовці постійно коментують в ЗМІ, що всі законодавчі новели, зокрема Податковий кодекс, який зараз розглядає Верховна Рада, є прямим результатом, або ж навіть нав’язані вимогами МВФ.

Я маю сказати, що малий бізнес в Україні вважає проект Податкового кодексу драконівським, і таким, що спрямований на знищення малого бізнесу в країні. Усвідомлення цього вже спричинило до багатьох акцій протесту по всій країні. Ще більше протестів заплановано на 16 листопада, коли Парламент має затвердити кодекс.

Загальновідомо, що малий бізнес становить основу будь-якої цивілізованої економіки. Він створює самозайнятих людей, що не залежать від державної підтримки, і не шукають її.

Малий бізнес в Україні дуже недорозвинений. Така крихка спільнота потребувала б особливого ставлення і у кращі часи. У часи ж економічної кризи, коли господарська діяльність зменшується, попит падає, а ціни ростуть, допомога малому бізнесу є визначальною, адже саме динамічний малий бізнес допомагає країнам у всьому світі виходити з кризи. За даними дослідження "SME and Entrepreneurship Outlook", OECD, 2005, у країнах Організації економічного співробітництва і розвитку, малий і середній бізнес складає 95% всіх підприємств, забезпечує дві третини зайнятості, і є основним джерелом нових робочих місць. Малий і середній бізнес у багатьох країнах є основним джерелом економічного відновлення і допомагає повернутися до стійкого росту.

Тому є дивним, що МВФ схвалює (або ж так принаймні повідомляється) всі економічні заходи українського уряду у стосунку до малого бізнесу. Ще більш дивно усвідомити, що МВФ тисне (або ж так принаймні повідомляється) на уряд України, щоб той ускладнив умови для бізнесу в економіці, яка й так далека від втілення ліберальних принципів.

Серед інших положень, згаданий Податковий кодекс звужує сферу застосування спрощеної системи оподаткування та звітності, запровадженої в 1999 році для сприяння розвитку малому бізнесу, що дало мільйонам українців перейти від державної зайнятості (роботи на державу) до самозайнятості (роботи на себе).

Кодекс ускладнює звітність, удвічі зменшує поріг, вище якого малий бізнес не може застосувати спрощену систему, дає більше повноважень податковій інспекції, втричі піднімає ставку податку, запроваджує нові платежі до пенсійного фонду, тощо. В цьому листі просто нереалістично перерахувати всі нові положення, які пропонуються в Податковому кодексі, і які нібито схвалює МВФ.

На жаль, я не представляю жодну асоціацію малого бізнесу, але переконаний, що місія МВФ повинна не лише зустрічатися з представниками уряду, але й також слухати тих, хто своєю щоденною працею намагається і робить Україну процвітаючою, сучасною, та стійкою економікою.

З повагою,

Олександр Ворошило

Лист успішно надіслано на вищевказані адреси, 11 листопада 2010, 12:43

А біля оригіналу листа англійською цікава дискусія http://www.facebook.com/note.php?note_id=172656836094837&id=612375080&ref=mf.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s