19 років незалежності – 19 втрат Або що залишилось від незалежності України

Олег Вітович _ Вівторок, 07 вересня 2010, 11:27

"Коли б ми гніватись могли, 
які б пожежі запалили, 
які б кайдани ми розбили,
якого б ката розп’яли, 
коли б ми гніватись могли…"

Марія Бурмака

19 років тому Україна проголосила незалежність. Не в результаті революції, війни, масових народних виступів, а в результаті випадку, котрий інколи трапляється в різних історичних періодах.

Кажуть, що високо цінується лише те, що здобувається, а не дарується. Можливо саме це є основною причиною того, як ми скористалися тим, можливо єдиним історичним шансом.

Про те, що ми здобули, сказано багато – вихід зі складу СРСР, формальні атрибути державності – прапор, гімн, малий герб, кордони, інститут громадянства, міністерства і відомства, основний закон, збройні формування, і , нарешті, українську влада.

Проте (звичайно, як завжди, це моя суб’єктивна думка) з перших днів існування незалежної Україна не іноземні окупанти, недобрі сусіди, вороги внутрішні, стихійні лиха чи глобальні катаклізми а саме "українська" влада взяла курс на знищення нашого суверенітету.

Давайте згадаємо лише 19 таких кроків (втрат).

 

1. Створення Співдружності Незалежних Держав. Не встигнувши попрощатися з СРСР, керівництво України створює нову співдружність (і той факт що СНД сьогодні існує лише на папері не виправдовує цього кроку). Воістину не може раб без господаря.
 

2. "Нульовий варіант". Україна (в обличчі української влади) погодилась на те, щоб Росія стала спадкоємницею всіх золовалютних активів, грошових вкладів і т.п. на користь Росії (як єдиної спадкоємниці СРСР).
 

3. Майно СРСР за кордоном. Україна (в обличчі української влади) відмовилась від претензій на свою частку майна (майно за кордоном ,- посольства, консульства, торгові представництва, в тому числі майно, що перебувало на балансі різних міністерств і відомств), рівно ж як і на свою частку військово-промислового комплексу, військово-морських сил, ППО і т.п.
 

4. Люстрація. Цей термін добре знайомий в багатьох країнах центральної та східної Європи так і не був впроваджений в Україні. На практиці він означає заборону представникам колишнього керівництва (частково чи повністю, з виключеннями чи без, з визначення часових рамок чи без таких) обіймати державні посади.
 

5. Компартія. Україна (тобто українська влада) зробила все, щоб створити максимально комфортні умови для існування комуністичної партії (в т.ч. її "двійників") а короткочасна заборона мала лише тимчасово-показовий характер.
 

6. Кримська автономія. Коментарі зайві, бо існування автономії в унітарній державі суперечить здоровому глузду.
 

7. Чорноморський Флот Російської Федерації. Україна (українське керівництво – прим. автора)не лише віддала флот Росії, але й добровільно погодилась на окупацію частини своєї території, віддавши Севастополь як головну базу базування ЧФ РФ.
 

8. Московський Патріархат. Не зробивши жодних реальних кроків для послаблення позицій церкви, в діяльності ієрархів котрої завжди (!!!) було більше символів імперської політики (і останні заяви Патріарха Кирила це демонструють) ніж віри і духовності Україна заклала міну уповільненої дії під базисні основи свого суверенітету.
 

9. Ядерна зброя. Ратифікувавши в 1994 році Договір про нерозповсюдження ядерної зброї, ми позбулися не лише ядерного потенціалу, ми позбулися надійних гарантій незалежності і територіальної цілісності України, а посадові особи країни – одного з гарантів (Російська Федерація) неодноразово робили заяви, котрі інакше як зазіхання на суверенітет та територіальну цілісність держави розцінювати не можна (напр. в ситуації з о.Тузла).
 

10. Знищення армії і військово-промислового комплексу. Нівеляція поняття офіцерської честі. Коментарі зайві.
 

11. Нафтопровід "Одеса-Броди" (як одну із запорук енергетичної незалежності) збудували. Тільки нафту по ньому пустили російську а не каспійську і в зворотньому напрямку – до Одеси.
 

12. Здача територій, зрада українських інтересів. Знехтувавши інтересами більшості (за етнічним складом) населення Придністров’я та керівництва ПМР, Україна (тобто знову ж таки українська влада) віддала ці території у сферу впливу російських інтересів. Замість використати бажання вступу Румунії в НАТО на свою користь Україна (погодившись на міжнародний арбітраж) втратила значну частину нафтоносного шельфу в районі о.Зміїний.
 

13. Знищення середнього класу – запоруки розвитку економіки в усіх ново- незалежних державах, ліквідація умов для його зародження.

14. Контроль іноземного капіталу над ключовими галузями української економіки. Коментарі зайві (інформація про власників підприємств стратегічних галузей нашої економіки часто з’являється в ЗМІ).
 

15. Здача збагаченого урану. Цим кроком вже нинішнім Президентом України було завдано удару по науково-технічному потенціалу України і можливості створення Україною власної ядерної зброї.
 

16. Пролонгація окупації України. У всьому світі неконституційне (отже незаконне) перебування іноземних військ на території суверенної держави називається окупацією. Отже продовження терміну перебування ЧФ Росії в Севастополі на 25 років є не чим іншим як пролонгацією окупації.
 

17. Здача авіабудівної промисловості та атомної енергетики. Прагнення нинішнього Президента інтегрувати авіабудівні та енергетичні потужності України в російські не потребує додаткових коментарів.
 

18. Знищення свободи слова, зібрань, переконань. Ці свободи ще донедавна були нашим предметом гордості перед сусідами. І без громадянських свобод не буде і національної.
 

19. Перетворення України в "поліцейську" державу. Якщо ще донедавна головною загрозою національній безпеці були державний апарат і корупція, то сьогодні – "правоохоронні" органи.

20. До 20ї річниці незалежності. Створення СП "НАК Нафтогаз" і "РАО Газпром", а де-факто – ліквідація права власності на українські газопроводи, 1-ше місце в Європі за обсягом зовнішніх боргів.

Образно кажучи, за першого, другого і третього президентів "українська" влада спочатку прогнулася і нагнулася, то за четвертого стала в позу з "Камасутри".

І вже через рік ми зможемо тихенько втрьох ( бо більше трьох збиратися буде заборонено) насипати в степу могилу, поставити хрест з надписом "тут спочиває незалежність України", або спалити всі владні палаци і поставити хрест з надписом – "тут народилася ( воскресла) наша гідність. А з нею незалежна Україна".

Олег Вітович, для УП

Advertisements

6 thoughts on “19 років незалежності – 19 втрат Або що залишилось від незалежності України

 1. От сьогодні я такий політичний анекдот придумав:
  Мітинг українських націоналістів. Тримають банер з текстом: “Дякуємо Януковичу, Азарову, Колєснікову, Хорошковському і Богословській за те, що Україна в 1991 році отримала незалежність”.
  Перехожий зауважує:
  – Але ж вони тоді не займалися політикою.
  – Саме тому і дякуємо.

 2. Еще на тему годовщины независимости
  Хорошая такая подборка, “говорящая”: “К 19-й годовщине независимости Украины мы предлагаем нашим читателям подборку 190 анекдотичных эпизодов из украинской жизни за эти годы.” – “Комментарии” от 26.08.2010
  по годам
  1991
  1992
  1993
  1994
  1995
  1996
  1997
  1998
  1999
  2000
  2001
  2002
  2003
  2004
  2005
  2006
  2007
  2008
  2009
  2010
  Своего рода документ эпохи тоже, эта подборка.
  И мало кто помнит уже, что например система автоматизации сбора данных о голосовании и подсчета голосов на выборах Президента Украины 1999 года была сделана украинскими спецами на базе украинского дистрибутива Linux (руководитель авторского коллектива KSI-Linux – Сергей Кубушин – написал чуть позже вот этот текст, где и рассказал, что было, как было, кто как выступил во всей этой истории. Но ничего, 10 лет прошло, и вот уже очередное поколение расхитителей выползло на свет все под тем же лозунгом очередного “националинукса” за бюджетные средства.

 3. Re: Еще на тему годовщины независимости
  Спасибо за ссылки по годам. По прямой ссылке я ничего не вижу кроме анонса (
  о “националинуксе” за бюджетные средства немного не поняла. Это чудо опять всплыло и его думают финансировать?

 4. Re: Еще на тему годовщины независимости
  Угу, они несколько нелепо дали эту подборку, я просто не поленился собрать воедино все ссылки для удобства чтения.
  В части националинукса есть вот такое: розпорядження КМУ від 23 грудня 2009 р. № 1588-р { Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 675 ( 675-2010-п ) від 21.07.2010 } и это дело потихоньку продвигается кем-то.

 5. Re: Еще на тему годовщины независимости
  Люди які працюють у Державному комітеті з питань науки, інновацій та інформатизації не помінялись з часу зміни прем*єр міністра?
  Набери мене. Будь ласка.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s