О русской информатизации можно сказать одно – те же …ца, что и у нас…

А прочитав ВЕЧНЫЙ БИЗНЕС E-GOVERNMENT мне понятно, почему русские в апреле подписали договор о сотрудничестве по вопросам информатизации с Эстонией. Мы будем искать лучше? Или наша власть когда-то прозреет? Или как?
Цитата из статьи –
Правда, основная проблема в реализации этого проекта – отсутствие единой системы СЭД между органами госвласти. Как известно, сейчас в госорганах используется ряд систем. Наиболее популярная – система «Дело» от разработчика «Электронные офисные системы», которая в некоторых регионах стала стандартом де-факто. Также в некоторых госучреждениях используются такие платформы, как Ditrectum, DocsVision, CompanyMedia (компания «ИнтерТраст»), «Босс: Референт» (компания «АйТи»). Кроме того, компания «КРОК» продвигает свою систему на базе EMC Documentum, и в этом же направлении сейчас активизируется «Ситроникс» со своим решением в области СЭД. Поэтому сейчас все чаще говорят об организации межведомственного документооборота (МЭДО), когда существует шлюз, который «понимает» различные системы. Сейчас реализован пилотный участок, который проводится при участии ФСО как ИТ-заказчика и охватывает три министерства (см., например, новость раздела СЭД от 22 апреля 2010 г.). Что касается решений МЭДО, доступных на рынке, то сейчас на нем представлено решение от той же компании ЭОС «Сервер межведомственного документооборота» (МЭД), который может работать как с СЭД «Дело», так и с СЭД других производителей (см., например, интервью с компанией ЭОС ).

Advertisements

6 thoughts on “О русской информатизации можно сказать одно – те же …ца, что и у нас…

  1. Вчера на заседании комитета экономических реформ при президенте В.Януковиче были представлены десять приоритетных национальных проектов. Насколько удалось понять, e-Government в этот список не попал.

  2. … липневий форум у Твері дуже чітко показав масштаби технологічного стрибка, здійснюваного російською владою. На кінець року буде сформовано вимоги до національної програмної платформи. Таким чином, Росія збирається створити власне програмне забезпечення для інтеграції всіх інформаційних систем, використовуваних державою

    Із 2011 року Росія запроваджує в усіх регіонах електронні карти, які засвідчуватимуть право громадян на різні державні послуги — поліс обов’язкового медичного страхування, свідоцтво пенсійного страхування, соціальна карта, проїзний документ. Усе це — в одній картці, яка легко поміщається в гаманець

    Документообіг більшості держустанов по суті приватизований. Так, «ДТ» неодноразово писало, що виробництво закордонних паспортів України контролюють причетна до багатьох корупційних скандалів компанія ЄДАПС та її патрони — депутат В.Грицак і бізнесмен Ю.Сидоренко, котрий уже давно перебуває в полі зору правоохоронних органів. «ЄДАПС» по суті розпоряджається суперконфіденційними особистими даними громадян. Використовуючи контакти з лояльними чиновниками, ЄДАПС нав’язує державі глибоко збиткові ціни на закупівлю закордонних паспортів. За собівартості паспорта близько 120 гривень ЄДАПС отримує більш як 100, хоча в паспорті він робить усього лише один із захисних елементів. Не менше за ЄДАПС відома на IT-ринку України і компанія «Софтлайн», власниками якої є громадяни США. Проте вона є системним інтегратором і розпорядником баз даних низки державних установ. «Софтлайн», як і ЄДАПС, є в окремих сферах штучною монополією — за рахунок величезної кількості ліцензій і допусків, котрі абсолютно безкорисливо в інтересах приватних компаній видають наші контролюючі органи. Одним із найбільших «пилососів» бюджету є також компанія «Арт-мастер». Найпоказовішим прикладом дерибану державних коштів і повної безкарності є серія гучних скандалів навколо держпідприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України. Діяльність «Інформцентру» за 2007—2009 роки перевіряло Головне контрольно-ревізійне управління — акт є в розпорядженні «ДТ». У 2005— 2009 роках «Інформцентр» неодноразово був у центрі розслідувань парламентського комітету з питань боротьби з корупцією та організованою злочинністю. Підприємство експлуатує 16 реєстрів, котрі реєструють усі види цивільно-правових відносин, нотаріат і акти цивільного стану. Контроль дуже своєрідний. Із 2005 року склалася ситуація, коли «Інформцентр» володіє всього… трьома державними реєстрами з тих, що перебувають у його управлінні, а інші 13 (!) державних реєстрів є власністю комерційних компаній «Арт-мастер» і «3-Т» — дочірньої структури «ЄДАПС»! Так вийшло, оскільки без проведення тендера «Інформцентр» уклав договір на право користуватися програмною продукцією цих фірм. А держпідприємство сплачує бізнесменам роялті з кожної операції. За неофіційними даними, з вартості послуг нотаріуса з оформлення довіреності на автомобіль у 250 гривень — 34 гривні йдуть комерсантам, із довідки про відсутність заборгованості перед бюджетом у 100 гривень — «Арт-мастер» і «З-Т» отримують 51 гривню. За даними КРУ, обидві компанії, котрі приватизували держреєстри, отримали в 2007—2009 роках роялті в розмірі 205,2 мільйона гривень! При цьому оцінна ринкова вартість купівлі всіх цих реєстрів державою становить… не більш як 24 мільйони гривень!

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out / Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out / Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out / Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out / Змінити )

З’єднання з %s