Про літераторів

Я думаю правий [info]strongowski 

"Українські літератори, а також їхні видавці та решта діячів культури вперто не можуть або не хочуть зрозуміти одну річ – критика конкретних результатів їхньої роботи не є критикою їхньої особистості, способу життя чи всієї творчості, культури та країни."  звідси

* я, в принципі, те саме відчуваю. Представникам української культури відчайдушно не вистачає… культури. Зокрема спілкування, але частіше – не тільки. Про видавців уже говорено-переговорено, але ж претензії йдуть не тільки до видавців. Просто від видавців залежить більше, от і питають з них більше. А щойно згадаєш не про видавця, а про неуважного і нелогічного автора, перекладача без чуття мови, редактора без знань, дизайнера без смаку – все, ґвалт, українофоби наступають, планктон посмів роззявити рота і плюється жовчю, ображає персонально Честь і Гідність. І від цієї Чести і Гідности вже й подітися нема куди, куди на повернешся – когось защемиш. В коментах під кожною статтею Іри (не завжди досконалою, але часто – вартою уваги) цілі розсипи розмаїтих ацефалів вправляються у тролізмі. Так звана "культурна інтеліґенція" там теж є.

Мені простіше – це мій блоґ, і я тут пишу, що хочу, я фрілансер і сам вирішую, з ким співпрацювати. Від обов’язку шукати собі замовників то не звільняє, але повірте, я співпрацюю з найтверезішою частиною нашого видавничого і літературного процесу. З людьми, які не звикли істеричити у відповідь на арґументовану критику, дослуховуються до пропозицій, відкриті новому і ладні за це платити. 
Коли я неправий – а таке досить часто буває, ніхто не досконалий – мені можна це пояснити і я дослухаюся. Для нашої культурки це мінімально необхідний рівень відкритости. Підозрюю, що поки недосяжний.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s